СЕРАНОВИ (Los Serrano)

Овај блог e посветен на популарната шпанска серија "LOS SERRANO"
Најдобриот серано блог во Македонија!
пријатели:-http://serranovi.blog.co.yu/blog/serranovi,- http://blog.losserrano.co.cc/

Серанови повторно на А2 телевизија !!!!!!!!!!!!!!!!!

Серанови повторно на А2 телевизија !!!!!!!!СУПЕР !

 


Симнете ги епизоди од СЕРАНОВИ!

АКО НЕ МОЖЕШЕ ДА СЕ РЕГИСТРИРАТЕ НА БАДИЈАЛА ЕВО ДРУГО МЕСТО КАДЕ ШТО МОЖЕТЕ ДА ГИ СИМНИТЕ -http://losserrano.niceboard.net/download-f11/epizode-t11.htm

ИЛИ ПОТОЧНО -http://losserrano.niceboard.net/forum.htm - ПА ОДИТЕ НА-Download-И НА КРАЈ ЕПИЗОДЕ!

 http://losserrano.niceboard.net/download-f11/epizode-t11.htm


Симнете ги сите епизоди од СЕРАНОВИ!

СВЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ Е САМО ДА СЕ РЕГИСТРИРАТЕ НА ФОРУМОТ-

http://badijala.com

И ПОТОА ОДИТЕ НА -

http://badijala.com/showthread.php?t=175652&highlight=los+serrano

И ТАМУ ГИ ИМА СИТЕ ЕПИЗОДИ ОД СЕРАНОВИ!

АКО ИМА НЕШТО НЕ ЈАСНО ПИШИ КОМЕНТАР И ЌЕ ВИ ОДГОВОРАМ!


Каква е вашата оценка за СЕРАНОВИ?

 

  Каква е вашата оценка за СЕРАНОВИ?   ПИШИ КОМЕНТАРИ!!!!


Сите сакаат да има уште СЕРАНОВИ !!!

Сите сакаат да има уште СЕРАНОВИ!!!На форумот на кајгана има коментари дека заврши серанови ево едни од многуте-1.Леле заврши Серанови. Сега ми е жал што нема да ги гледаме. Ама крајот беше "Happy" демек Диего сонува све и кога рипна од мостот се разбуди. Заврши една од нај интересните серии според мене. Не верувам дека во скоро време ке се прикажува некоја слична.2.Еее заврши. Сепак добра серија беше, ќе ми фали и мене.3.Се согласуваам ова е најдобра серија која ја имам гледано и ќе ми недостига.4.Инаку најдобра серија досега што сум ја гледам малце жал ми падна што нема да ја има веќе но тоа е тоа.5.една од најдобрите серии што сум ги гледала . штета што заврши и штета што не ја даваа малку покасно ке имаше поголема гледаност.......................И многу други!


Крај

Заврши најубавата серија што до сега ја имам гледаноCry.Но  ќе ја паметам по тоа што е многу смешна и забавна или со еден збор тие се THE BEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!Los Serrano -THE BEST. Serrano4ever!!!!!!


Започна 8-та сезона

Не пропуштајтеѓи последните 7 епизоди од нашата омилена серија Cry.Телесинко на 22 мај 2008 го откажа емитувањето на серијата поради значајниот пад на гледаност во Шпанија. Последните седум епизоди од осмата сезона според продуцентот ќе бидат “ полни со емоции, као што му доликува на крајот на една серија.  


Маркос се враќа во серијата

Маркос се враќа во серијата,во 136-епизодата  Papá cumple 50 años -(Тато прави 50 години).


Започна седмата сезона

Почна седмата сезона од нашата омилена серија.Само уште 22 епизоди до крај на серијатаLaughing 


Што мислите за ТЕТЕ?????


Кој е ваш омилен глумец а која омилена глумица од СЕРАНОВИ?

http://img223.imageshack.us/img223/8205/ve67ghi1.jpg......Кој е ваш омилен глумец а која омилена глумица од СЕРАНОВИ?

ПИШИ КОМЕНТАРИ  !!!!!!!!!!!!!!! 


Смрта на ЛУСИЈА!

Лусија нема да биде повеќе во СерановиCry.Во епизодата "Las fases del amor" (Љубовни фази) Лусија умре и нема да биде повеќе во серијата се до последната епизода, кога Диего ќе се разбуди од страшниот сон.


Последните епизоди од Серанови можиме да ги гледаме на МРЕЖА ПЛУС!

Последните 7 епизоди од Серанови можиме да ги гледаме на босанската телевизија  МРЕЖА ПЛУС! Од 8 ноември во 17.30 часот.


Jorge Jurado -(КУРО) во -Goal II: Living the Dream

Jorge Jurado -(КУРО) има глумено во филмов со многу познати личности како што се; Kuno Becker,Iker Casillas,Iván Helguera,David Beckham и многу други.Во Америка филмов имаше премиера на 29 август ова година.Мора да се гледаCool


Гласај на www.thepetitionsite.com/1/serrano-vo-makedonija

Гласај!!!!!!!!!!!!!!

Ако Серанови беа во Србија зошто да не и во МАКЕДОНИЈА!!!!!!!!!!

Гласај на www.thepetitionsite.com/1/serrano-vo-makedonija